Typoon Termo Kaynak Potası (T) 08x08Typoon Termo Kaynak Potası (T) 08x08 - 550 TL

Topraklama uygulama tesisatlarında iletkenlerin iletişimlerini sağlayan uygulama türleri termo kaynak nedir? sorumuza cevap olacaktır. Topraklama uzun bir geçmişe sahip olan bir tesisat çeşidi olduğu için zaman içerisinde kopma, çürüme ve aşınmalar görülebilmektedir. Termo kaynak sistemi ile topraklamanın bu olumsuz şartlardan arınması amaçlanır.

Termo kaynak uygulamaları kopma, çürüme ve aşınmalara karşı dayanıklıdır. Genel olarak fabrikalarda ve dış sahalarda en rahat enerji iletimini sağlayabilmek adına iletkenlerin kesitlerine dek akım taşıyabildiği termo kaynak sistemidir. Akım taşıma kapasitelerini arttırabilmek amacı ile yapılan eklerin kesitleri sonradan dahil edilen iletkenlerin kesitlerinden daha büyüktür. Buradan da anlaşabileceği üzere eski sistem topraklamada (civata, klemens vs.) kullanılan metod, termo kaynağın yanında gereksiz ve zararlıdır. Dikkat edilecek ana noktalarından biri de eklerde kesinlikle gevşeme, çürüme, korozyon veya kopmalar olmayacağıdır.

Termo kaynak nedir? sorusuna cevap verdiğimize göre, termo kaynak uygulamasının içeriğine giriş yapabiliriz. Termok kaynak uygulamalarında ekstra bir ısı kaynağına ihtiyaç duyulmaz. Ateşleme araçları (kibrit, zippo, çakma vs.) dışında bir şeye ihtiyacınız yoktur. İletkenlerin ortalama eklenme süresi 40 saniyedir. Saf bakırın ergitilmesi sebebiyle ek noktalarında gerilimin düşmesi söz konusu değildir. Aynı zamanda bu ergitme sebebi ile yüksek akıma son derece dayanıklıdır. Termo kaynak uygulamasında kullanabileceğiniz malzemeleri için iletken türleri ve kesitlerine göre pota pense ve toz seçimi yapılabilir.

Neo Web Tasarım
© 2024 Elektron Mühendislik
TEL: 0 (262) 324 40 24 / TEL: 0 (262) 323 64 79